Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Kouzelné čtení pro nejmenší Dinosaurus

Kdo je kromě psů a koček nejlepším kamarádem lidí? Děti v tom mají jasno. No přece dinosaurus! S trochou cviku se naučí všechny základní povely, jako aportování, sednutí, lehnutí nebo odložení. A ještě k tomu je skvělým obráncem, tedy alespoň pokud si pořídíte nejnovější oblíbenou rasu – miniaturního T-Rexe.

Pro ty úplně nejmenší čtenáře si totiž po Slonovi připravili tvůrci z firmy Albi nový přírůstek do série Kouzelné čtení, tentokrát s názvem Dinosaurus. Kniha vznikla v rámci řady Pro nejmenší a to s ilustracemi od Jain Publishers, s textem Lucie Krystlíkové a hudbou Lenky Tovarové. Zpívat dětem bude Lucie Poddaná. Zvuky dodal DinoPark Europe a aby je děti slyšely, budou potřebovat mít doma elektronickou tužku Albi.

Aby ale knížku a její zvuky mohli zprovoznit, musí si nejdříve z oficiálních stránek Kouzelného čtení stáhnout zvukový soubor (tentokrát jen o velikosti něco málo přes 12MB) a nahrát jej do interní paměti tužky.

Děti na titulní stránce vítá zelený dinosaurus stojící na dvou nohách, s krátkýma ručičkama a sleduje vajíčko. Na první pohled malí znalci pradávných příšer poznají, že se jedná o mláďátko Tyrannosaura Rexe. Ale na rozdíl od svých velkých rodičů je ohromně přátelský, chce si hrát a hlavně má rád zpívání.

Ale v jeho společnosti se podíváme i mezi další pravěké kamarády. Budou si zpívat, říkat básničky, ale budou také prohlížet obrázky, pojmenovávat a poslouchat popisy prostředí. A aby to nebylo všechno, ještě si s pomocí ikony kostičky mohou zahrát drobnou hledací hru, ve které musí s pomocí tužky najít předměty dle zadání.

Zpracování, včetně zvuků a písní je jako vždy skvělé. Knihy jsou pevné, takže i dvouleté děti se svojí hrubější motorikou knihám neublíží. Při manipulaci s tužkou se ale také naučí, jak správně přikládat a mířit, takže hra je učí nejen slova a písničky, ale k tomu i právě tu již zmiňovanou šikovnost malých prstíků.

Díky tomu je Dinosaurus kniha, která je skvělým společníkem každému dítěti. Nabízí nádherné, barevné a velké ilustrace a spoustu jednoduchých informací vhodných přesně pro zmíněný věk. Pokud tedy hledáte, kde s chytrými čtenými knihami začít, pak Dinosaurus je určitě správná možnost.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Om Nom Nom – pochutnejte si na kořisti