Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Slepičí kvoč – nikdo neví proč

slepici-kvoc-10

Kdo by se nechtěl na chvíli stát slepičkou? Pro mě je to snem už odmalička. Mít jejich křídla a moci uletět, kdykoliv se děje něco špatného. A míst zobák, abych se mohl bránit. Jenže jsem nikdy nepomyslel, že kromě toho bych musel také snášet vajíčka a celé tělo budu mít pokryté peřím.

Abychom si to mohli vyzkoušet na vlastní kůži i my, respektive naše děti, je tu hra Slepičí kvoč od firmy Wiky. Ta se ukrývá v otvírací krabici s obrázkem dvou slepic – jedné opravdové a druhé lidské. Mezi nimi leží vajíčko, o jehož záchranu půjde.

V krabici najdeme spoustu plastových komponent. Na hráče čekají dva praky, které tentokrát slouží jako kurníky. Stačí je pouze postavit na plastové nožičky. Jednotlivá vajíčka jsou rozdělené na dvě poloviny a v jejich nitru se před secvaknutím ukryje ještě tištěné papírové vajíčko. To je třeba srolovat a vložit dovnitř. Kromě toho je tu také jedno kuře na provázku, kartonová maska zobáku s provázkem a také papírová pánev.

slepici-kvoc-02

Na začátku partie si oba soupeři postaví svoje kurníky. Do středu herního prostoru položí pánev a na ni všechna zavřená vajíčka. Uvnitř musí být srolované papírky žloutků. Na zadní část svého oblečení si pak hráči pověsí každý jedno kuře na provázku, které je magnetické, stejně jako jedna část vajíčka. Na hlavu si nezapomenou pro správnou atmosféru připevnit zobák a souboj může začít.

Oba hráči hrají současně a od svého kurníku běží do středu a snaží se na magnetku, tedy svůj ocas, přichytit jedno vejde. S ním pak musí odběhnout zpět do kurníku a s využitím jeho tvaru vejce odepnout a uložit v domovském kurníku. Pokud ale vajíčko po cestě upadne, otevře se a rozbije. Takové vejce už není možné znovu zvednout. Partie končí, když jsou všechna vajíčka rozebraná a vítězem se stává ten, kdo jich přinesl vcelku nejvíc.

slepici-kvoc-03

Hráči ze sebe v průběhu partie Slepičí kvoč dělají opravdové slepice. Někomu to může připadat zajímavé a jinému ponižující a trapné. Tohle je také okamžik, kde se bude lámat přízeň rodičů pro tuto hru.

Ono samotné označení hra tu není úplně na místě, protože je jedná jen o bláznivé běhání sem a tam a to v podivném podřepu, aby se vajíčko nerozbilo. A v tom bohužel není ukrytá žádná zábava.

Souboje s vajíčky se mohou zúčastnit vždy pouze dva soupeři. Ti bláznivě běhají po místnosti a snaží se donést vajíčka v pořádku do cíle. Není to jednoduché. Hra je opravdu určena jen těm malým hráčům a to naznačuje i věkové doporučení pro pětileté.

slepici-kvoc-06

Bohužel pro hru Slepičí kvoč nemůžeme mít příliš pochvalných slov. Hra je to hloupá a bez jakéhokoliv nápadu. Naopak se podivným zpracováním snaží z hráčů dělat blázny a slepice, což není úplně ideální. V případě hry Slepičí kvoč tu máme jasný důkaz, že TV reklama ještě kvalitní hru nedělá.

Recenze: Slepičí kvoč – nikdo neví proč
Slepičí kvoč je pokusem o hru a její náplň je trochu mimo naši představu o zábavě. Ani malé děti u ní nevydrží příliš dlouho. Hra není zajímavá po taktické stránce. Je plná plastových komponent a používá magnety, což je fajn zjištění. To je také asi důvodem pro vyšší cenu, za kterou ale nedostanete odpovídající porci zábavy. Slepičí kvoč je tak spíš herním omylem.
Klady:

+ snaha o originální akční hru
Zápory:

- z hráčů dělá blázny
- není to žádná hra
- papírové komponenty
- vysoká cena
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Somnicum – architekti snů