Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Thunder Alley rozšiřující tratě

thunder-alley-tracks-01

Už mě nebaví závodit pořád na dvou tratích. Znám tu každou zatáčku. I když jsem tu nikdy nevyhrál, nemám se kam zlepšovat. Ty zatáčky mi tu prostě nesedí a chtěl bych zkusit své schopnosti jinde. Tam určitě dokážu všechny soupeře porazit a být na cílové čáře první!

Pro všechny milovníky závodění je skvělou zprávou, že přichází na trh rozšíření skvělé hry Thunder Alley, na kterou už jste si u nás mohli přečíst recenzi od Petra. Závodění nás ale tak baví, že jsme si chtěli posvítit i na rozšíření. Ty vytvořili duchovní designeři hry, Jeff a Carla Horgerovi, kteří ji vydali s pomocí společnosti GMT Games.

thunder-alley-tracks-03

Tenhle balíček obsahuje pouze jeden list s nadpisem, pod kterým je stočeno celkem pět tras: Snug Harbor, Launis Raceway, Wellington Raceway, Reny Heckman Speedway a Fraley & Sons Dirt Oval. Nejedná se o nějaké reálné tratě. To s sebou přináší zápor, protože okruhy neznáte a nemáte nutkání je sbírat kvůli slavným jménům, ale současně to také znamená, že je designéři mohou připravit přímo pro hru.

A tady opravdu rozšíření dokazuje svoje kvality, protože autorům se podařilo výborně podpořit svoji jedinou mechaniku. V partii Thunder Alley totiž hráči ovládají celý tým vozů a pro jejich posun vpřed používají sadu karet z ruky. Vozy se často posouvají jako skupinka, ale hráči často pomohou nejen strojům vlastní barvy. Celkově jde ale právě a jen o efekty karet, které už každý zkušený hráč Thunder Alley zná a nemohou jej ničím překvapit. A přesně pro ně je připravena sada nových map.

thunder-alley-tracks-07

Karty jsou pro všechny tratě společné, takže nám budou opravdu stačit nové velké desky. Ty jsou samozřejmě rozkládací a opravdu monstrózní. Největším dopadem je samozřejmě fakt, že hráči mohou konečně hrát pořádnou sezónu. Jeden závod nic nerozhodne, můžete si to za volantem rozdat pořádně. A ukáže se, kdo je opravdu nejlepší.

Pro některé trasy přichází specifická pravidla a s nimi i změna zážitku. Na jednom oválu hráči nemohou v zatáčkách měnit pruhy, což značně omezuje efektivní hraní karet. Jinde má pak cílová rovinka pouze jednu trasu, což může způsobit pořádné problémy. Hráči pak musí plánovat ještě lépe a umět se včas zařadit. Kratší tratě jsou opravdu nekompromisní, protože se rozkládají pouze na poloviční ploše. Někde se hráči dočkají dokonce alternativních variant.

thunder-alley-tracks-08

Přidaná variabilita je ohromná. Spousta nových tratí znamená, že hráči budou pokaždé závodit trochu jinde. Pokud vás ale závodění zase tolik nebaví, pak vám mohou i nové tratě připadat pořád podobné. Změny totiž nejsou nějak výrazné a jde hlavně o to mít kde závodit a trochu změnit prostředí. Navíc je tato sada tras kompatibilní s hrou Grand Prix. To jsou přesně věci, které chtějí všichni milovníci Thunder Alley slyšet a právě proto je sada rozšiřujících tratí jasné doporučení pro všechny se závodní krví.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorCarla Horger, Jeff Horger
VydavatelGMT Games
Rok vydání2015
Počet hráčů2 - 7
Herní doba90
Minimální věk10 and up
Jazyková závislostSome necessary text - easily memorized or small crib sheet
(2 voters)
KategorieExpansion for Base-game, Racing, Sports
MechanismyHand Management
RozšířeníGrand Prix, Thunder Alley
RodinaDigital Implementations: Tabletopia, Sports: Auto Racing

Více o hře.

Recenze: Thunder Alley rozšiřující tratě
Rozšíření Thunder Alley přináší řadu nových zajímavých tratí, které jsou překvapivě dostatečně odlišné. Na hráče čekají okruhy s dlouhými rovinkami i napínavé zúžené tratě s omezením průjezdů. Celkově je přínos z hlediska variability skvělý a umožňuje vytvořit konečně pořádnou sérii závodů za sebou. Thunder Alley nelze už hrát bez těchhle možností a tratí!
Klady:

+ dost nových tratí
+ mění se i zážitek
+ konečně pořádný šampionát
+ malé, těsnější, okruhy
Zápory:

- cena
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: 1st & Goal – ten pravý americký fotbal