Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!
Velryby ničí svět - krabice

Startovač: Nová česká hra Velryby ničí svět.

Ve středu 7.6.17 večer odstartovala na českém serveru Startovač kampaň na novou českou hru Velryby ničí svět. Tvůrci hry nás oslovili s možnosti hru vyzkoušet, abychom ji mohli představit vám, našim čtenářům.

Hra vznikla v hlavách 4 kamarádů – výtvarníků, grafiků a herních designérů – Jindřicha Pavláska, Petra Vojtěcha, Josefa Bělehrádka a Jakuba Muřína.

O co ve hře jde?

Nad městy levitují monstra a šíří teror celým světem. Nezastavitelné vraždící stroje rozsévají hrůzu ve všech světových metropolích. Některé města se stávají obětí velrybího bombardováni, jinde se z ničeho nic vynoří obří kytovec z obrovské díry v ulici. Řekněte dost igelitovým pytlíkům a pomstěte Moby Dicka! 

Hra je určena pro dvě až čtyři velryby, a trvá 10-15 minut. Hra je velmi rychlá, při testování trvala jedna hra jen tři až čtyři kola. 

Velryby ničí svět Velryby ničí světHra má jednoduchá plavidla a svižně plyne. Ilustrované karty ve čtyřech barvách představují města, která se velryby (hráči) snaží ničit. Toho dosáhnou dvěma způsoby – zaplacením příslušného počtu daných surovin nebo chytrou manipulací s kartami na herní desce. Na začátku každého tahu totiž hráč hází dvěma kostkami a následně se snaží vymyslet co nejvýhodnější strategii. Kostku může využít buď k zisku surovin, nebo spolu se surovinami pro pohyb karty po herním plánu.

Velryby ničí svět

Každá karta má na sobě znázorněno, které suroviny jsou potřeba k jejímu zničení a jak naplnit její podmínku pro zničení pohybem. Hráč hledá nejvýhodnější variantu a samozřejmě se snaží zničit co nejvíce karet v jednom tahu. Ač se to na první pohled nezdá, hra umožňuje velké množství variací a neexistuje jedna vítězná strategie. Neustále totiž musí reagovat na kostky a zároveň rozložení karet na herním plánu.  Zdrženlivost v jednom kole s trochou předvídání může znamenat i zničení všech čtyř karet v kole příštím. A to je už opravdová výzva.

 

 

 

Pokud chcete vidět, jak se hra hraje, doporučuji video tvůrců.

 

A co můžete na Startovači získat?

Samozřejmě vlastní hru a to hned v několika verzích  – kromě základní edice i další varianty s promo kartami, apokalyptickými velrybími pohlednicemi a případně dalšími dárky jako pexeso, placky, či plyšovou velrybu.

Za zmínku stojí i to, že se nejedná o žádnou masovou výrobu, ale hry se vyrobí tolik, kolik bude objednávek, a jinak než přes Startovač se ke hře patrně už nedostanete. Většina komponent bude částečně ručně vyráběná. Tisk a výroba sice proběhne v profesionální tiskárně, ale každá hra projde tvůrcům rukama, aby ji zkontrolovali a vám dorazilo vše v naprostém pořádku.  

Za naší redakci přejeme tvůrcům s projektem hodně štěstí a budeme držet palce, aby se svou hrou v kampani uspěli.

A tudy prosím na Startovač …

Prozkoumávejte dál
Expanze k Raid & Trade na Kickstarteru