Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Zapomenuté dětské stolní hry

Každý rok vychází desítky her. S jejich počtem není vůbec jednoduché udržet přehled o těch dobrých. Za rok nebo dva se na ně zapomene a pokud jste v tu dobu neměli děti ve vhodném věku, prostě už je nenajdete. Proto se dnes podíváme na první várku her, které ani po několika letech neztratily nic na své zábavnosti:

 

Drago-Tuku

Drago-Tuku je ukázkovou dětskou hrou, které není co vytknout. Je krásná, jednoduchá a při tom nabízí zajímavou náplň. Moc se nám líbí a je radost hrad stavět zas a znovu. Kooperativních dětských her je opravdu pomálu, jak už jsme naznačili a o to víc si úspěchu Drago-Tuku vážíme a nemůže jej více doporučit.

http://www.deskovehry.com/recenze-drago-tuku-draci-schovejte-se-do-hradu/

 

Tajemný hrad (ADC Blackfire) 

Chcete alternativu ke Karaku? Tajemný hrad je moc zábavnou dobrodružnou hrou, pokud vám je sedm nebo osm let. V tom případě si skvěle užijete budování bludiště, hledání předmětů a boj s děsivými nepřáteli. To všechno s pomocí kostky a štěstí. Pro všechny malé školáky, kteří hledají cestu, jak se stát hrdinou, je  Tajemný hrad velmi dobrá volba.

http://www.deskovehry.com/recenze-tajemny-hrad-princezna-na-druhem-konci/

Šplouch (REXhry)

Šplouch! je hra, která vás se zábavou nevyšplouchne, pokud očekáváte pohodovou stavěcí zábavu. Kostička na kostičku, a pokud se to všechno zřítí v pravý čas, pak i nějaké ty vítězné body. A pokud ne, je možné vyhrát ještě jinak. Ale hlavní je přece zábava a tu tady najdete v každém tahu. Šplouch! je pohodovka do každé rodiny.

http://www.deskovehry.com/recenze-splouch-voda-caka-na-vsechny-strany/

Dobble Kids (ADC Blackfire)

Dobble jako takový je známý. Víte ale, že existuje i jeho dětská varianta?

Na Dobble Kids je nejlepší fakt, že název nelže. Tahle karetní hra je opravdu pro malé děti, které se v jejích mechanismech zorientují neuvěřitelně rychle. Co ale oceňujeme ještě mnohem více, jsou pravidla, která pamatují na rodiče. Starší hráči dostávají obecně více karet, kterých se mohou zbavit a tím je hra vyvážená i v případě nerovných schopností. Dobble Kids sice přináší většinu her, které tu už byly ale v barevnější a přehlednější grafice, která hru ještě posouvá k dětskému publiku.

http://www.deskovehry.com/recenze-dobble-kids-postreh-pro-mrnata/

Junior Labyrint (Ravensburger)

Junior Labyrinth se určitě povedl, jako odnož dnes již klasické hry. Pro menší děti je tato nová verze mnohem lépe uzpůsobená a její hraní je připraví lépe na velký prostor a více dílků. Hra je rychlejší, dynamičtější a není tolik závislá na náhodě, protože všude to mají hráči blíž. Přesto je třeba mít trochu štěstí, ale to snad v každém bludišti. Junior Labyrinth se nám prostě líbí a dětem bude taky.

http://www.deskovehry.com/recenze-junior-labyrinth-mensi-bludiste-pro-prcky/

Hádej kdo (Hasbro)

Hádej kdo? nás příjemně překvapilo svou zábavností i herním potenciálem a variabilitou partií. V provedení se snoubí jednoduchost s kvalitním ztvárněním a nic nebrání plnému zážitku z jednotlivých partií. Není žádným překvapením, že hra nadchne díky své nenáročnosti především děti, které snadno a rychle proniknou do jejích tajů. Přesto můžeme Hádej kdo? vřele doporučit všem, kteří mají rádi hádanky.

http://www.deskovehry.com/recenze-deskova-hra-hadej-kdo-proveri-vas-mozek/

Malý princ: Udělej mi planetu (REXhry)

Malý princ: Udělej mi planetu! nabízí spoustu cest, jak postavit úspěšnou planetu. Všechno záleží jen na postavách, které si hráč vybere. Volba dílků probíhá vždy postupně z daného počtu destiček, které pak musí hráči okamžitě přiložit do svojí stavby. Každý sbírá něco jiného, ale protože obíhají planety všem na očích, mohou si soupeři navzájem škodit a brát dílky. Tyto konflikty pak odstraní další varianta. Hra je ale zábavná a elegantní při všech způsobech hraní. Těžko vybrat, jestli je partie lepší ve dvou nebo více hráčích. Nás ohromně bavila v obou počtech, ale úplně nejvíc jsme si užívali duely s jednou zakrytou destičkou. Ta nabízí skvělou možnost blafování. Celkově ale zabaví skvěle úplně každého, kdo si rád hraje. Malý princ: Udělej mi planetu! by neměl chybět v žádné rodině.

http://www.deskovehry.com/recenze-maly-princ-udelej-mi-planetu/

Dostihy a sázky: Junior (Dino)

Dostihy a sázky Junior je hra, která jasně zdědila většinu funkčnosti velkého originálu. Naštěstí ale je upravena s rozumem pro dětské hraní, čemuž odpovídá půlhodinová herní doba a především hned dvě varianty hry podle věku. Děti rády nakupují a vydělávají peníze ve hrách a tahle jim to nabízí s jednoduchými pravidly. Dostihy a sázky Junior jsou příjemnou dětskou hrou.

http://www.deskovehry.com/recenze-dostihy-a-sazky-junior-konicci-bez-sazek-pro-deti/

Prozkoumávejte dál
Jaké deskové hry na Vánoce pro děti od 6 let v roce 2021