Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: HABA Rychlé puzzle – střípky podmořského života

Když se potopíte pod vodní hladinu, vidíte krásný svět plný barev. Ale jak ho zachytit? Malé osamocené fotografie nedělají krásnému panoramatu čest. Proto je třeba udělat hned několik snímků, které pak složíte až v momentě, kdy se vyšplháte zpět na souš.

Hráči také dostanou fotografie, které je třeba spojit a udělat z nich jeden velký obraz. Šanci jim k tomu přináší hra Puzzle Quick od designéra Thadeho Prechta od značky HABA. Ilustracemi podmořských stvoření přispěla Anna-Lena Kühler. Hru s českými pravidly můžete pořídit jako Rychlé puzzle díky distributorovi značky HABA.

Celá hra se schovává v malé krabičce s obrázky dílků a ryb. Uvnitř plavou čtyři dřevěné figurky rybiček, z nichž jednu hráči vyberou a položí ji doprostřed stolu. Zbytek nabídky tvoří už jen karty, které je před začátkem partie třeba rozdělit na hromádky podle ryb na zadní straně a každý balíček zvlášť zamíchat. Poté si po jednom rozeberou jednotliví účastníci partie.

Od té chvíle už hráči nemusí myslet na žádné tahy, ale všichni bojují o vítězství současně. Ze zamíchaného balíčku svých karet, která tvoří nesourodou skládačku, se snaží každý sestavit řadu karet ve správném pořadí. Tím dosáhne krásného mořského obrázku. A ten, kdo to zvládne nejrychleji, může zakřičet „hotovo“ a vzít si ze středu stolu figurku ryby.

Každý pak svoji sadu karet podá sousedovi po pravé ruce a získá tu svoji zase od souseda nalevo. Balíček znovu zamíchá a v tu chvíli je vše připraveno na další kolo. Tak se vše opakuje čtyřikrát, než dojde nabídka figurek ryb. Na konci pak je celkovým vítězem ten, kdo vyhrál nejvíce kol. V případě, že má více hráčů stejně trofejí, vítězí všichni.

Rychlé puzzle je způsob, jak z jednoduché skládačky karet udělat hru pro malé děti. Ty určitě jen tak neodmítnou lákavou šanci na tvorbu obrázků, a ještě k tomu dostanou šanci poměřit své síly s dalšími soupeři.

Je jasné, že pokud by měli v této disciplíně poměřovat síly děti s rodiči, bude nejspíš o vítězi jasno dopředu. Pokud vám tedy vadí nechávat své děti jen tak zadarmo vyhrát, počítejte spíš s tím, že potřebujete k hraní dalšího sourozence nebo kamaráda.

Už ve dvou hra funguje pěkně, ačkoliv si každý z hráčů v jedné partii protočí dvakrát stejné obrázky. Protože ale pořadí zamíchaných karet bude odlišné, není řešení vždy stejné a na první pohled patrné. Děti se musí alespoň trochu snažit a hledat mezi kartami. Je jasné, že s více partiemi budou schopni malí hráči lépe identifikovat, která karta patří kam, ale jejich poskládání zůstává i poté úkolem, který nějakou chvíli zabere.

Pokud by hráč slavil vítězství, ale při tom se dopustil chyby, figurku nezíská. Místo toho se stane vítězem kola ten, kdo poskládal do té chvíle nejdelší řadu karet ve správném pořadí. Často se tedy vyplatí snažit se být rychlý, i když nemusíte zrovna být nejrychlejší.

Při tom ani čtyři kola, která jsou stanovena počtem rybiček, netrvají dohromady déle než pět minut, což je skvělé. Děti si hru užijí jako jednohubku, která je na chvíli zabaví. Při tom s těmi nejmenšími budete muset zas a znovu hrát, protože je skládání obrázků baví a mají z něj obrovskou radost. Zvlášť, když se jim podaří vyhrát.

Manipulaci s kartami snadno zvládnou už děti od čtyř let. Karty při tom jsou docela tvrdé a odolné, a to je dobře. Počítá se zde totiž s trochu hrubší manipulací, jak se děti snaží jednotlivé obrázky poskládat do správné řady. Samotné karty jsou docela malé, ale to překvapivě je dobře, protože tomu odpovídají i malé ruce nejmenších hráčů.

Rychlé puzzle děti baví díky krásným podlouhlým ilustracím, které jsou rozsekané na části. A děti je musí spravit, což jim připadá nesmírně zábavné. Hra má jednoduchá pravidla, všichni jsou neustále ve středu akce, a přesně to od takovéhle jednoduché zábavy očekáváte.

Facebook: @HabaCeskoSlovensko
Instagram: @haba_cesko_slovensko

Recenze: HABA Rychlé puzzle – střípky podmořského života
Rychlé puzzle je malá a nenápadná hra pro předškoláky. Je to takové nenápadné karetní puzzle, ze kterého se poskládají krásné barevné obrázky. Jednotlivé karty na sebe krásně navazují a hledání spojů je pro děti obrovskou zábavou, stejně jako snaha o to být nejrychlejší. Rychlé puzzle je super volbou, pokud chcete trénovat trochu šikovné prsty.
Klady:
+ pěkné ilustrace
+ trénuje šikovné prsty
+ rychlost nestačí
+ délka partie
Zápory:
= nic (pro čtyřleté děti)
Prozkoumávejte dál
Recenze: Ticket to Ride Germany – vláčky pro lidi