Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Unstable Unicorns – rozšíření téměř bez rohů NFSW a Dragons

unstable-unicorn-expansions-03

Už to vypadalo, že jednorožci vyhynou. Na světě bylo jen několik exemplářů. Jenže evoluce zjistila, že právě tato stvoření s duhovou barvou krve jsou nejlepším vývojovým stupněm mezi všemi obyvateli naší planety. A tak najednou začaly růst rohy i lidem a za humny se objevili dokonce i draci s jedním rohem.

Právě tenhle překvapivý vývoj si pro nás připravili ve firmě TeeTurtle, který vydává karetní hru Unstable Unicorns. Ta se díky obrovskému úspěchu dočkala velmi rychle dvou malých rozšiřujících krabiček, které si nyní představíme. I za nimi stojí designér Ramy Badie. Krabičky nesou názvy Dragons a NSFW. I nové karty distribuuje Esdevium Games.

Obojí to jsou malé krabičky, které vždy obsahují samostatnou sadu 54 karet. Jsou mezi nimi v první řadě nový adepti na jednorožce různých vzhledů – více či méně bláznivých. Ale nejenom rohatmi stvořeními lze mířit k vítězství. Pro partii jsou nezbytné také další akční karty.

unstable-unicorn-expansions-01

Unstable Unicorns je hra, ve které všichni účastníci do začátku dostanou jednoho svého jednorožce a postupně se snaží hraním karet z ruky tuto svoji stáj rozšířit. Může tak nastřádat nejen mláďata, se kterými začíná, ale především základní a pokročilé jednorožce. Ti poslední zmínění s sebou dokonce přináší nějaké schopnosti, které vylepšují pro hráče celou jeho situaci a dávají mu velkou výhodu. Jenže akční karty umožňují jednorožce soupeřům krást, pobít nebo jinak znehodnotit. Cíl je ale nakonec vždy jednoduchý – nastřádat dostatečně velké stádo dříve, než soupeř.

A co tedy přináší nové karty za vylepšení, které v základním boxu nemáme? Nejdříve se zaměříme na rozšíření s draky. Jednorožci, kteří z tlamy dští oheň, jsou velmi dobře graficky zpracovaní. Ostatně právě fantazie patřila k výhodě tvůrců už u první krabice. Draci jsou ale ještě útočnější – umožňují při svém vstupu nebo opuštění stáje likvidovat soupeřovy jednorožce. To je patrné například na kartě vlastností Dračí dech (Dragon’s Breath), kterou jde připojit k libovolnému vyloženému jednorožci a vylepšit jej. Taková schopnost umožní okamžitě zničit jiného jednorožce.

unstable-unicorn-expansions-08

Ale mezi kartami jsou i klasické možnosti draků, kteří umožňují hledat jiné kamarády v balíčcích. Potěší pak třeba dračí polibek, jehož zásluhou můžete v odhazovací hromádce hledat dokonce magickou kartu. Ty jsou obecně velmi silné a poznáte je podle hvězdičky v levém horním rohu. Jiné karty zase umí rušit vliv vylepšení (dračí požehnání) nebo naopak hráče přinutí na začátku každého jeho tahu zahodit jednu kartu z ruky. Dokonce i jednorožčí miminka mohou být nahrazeny jejich dračími protějšky.

Jedním z nejzajímavějších prvků hratelnosti původních Unicornů jsou ale karty Neigh, kterými může hráč jednoduše zareagovat na útok protivníka a odmítnout jej. Tentokrát jsou ve hře karty s názvem „Neigh, foul Beast), ale kromě ilustrace se nijak neliší od své starší verze.

Celkově je rozšíření s draky příjemným ozvláštněním. Přináší do partie ještě výraznější důraz na útočení na soupeře, což je rozhodně vítané. Právě o to v Unstable Unicorns jde nejvíce. Současně ale musíte také myslet na to, že čím víc útoků, tím více se projeví hlavní problém – neodhadnutelná délka, která se může významně protáhnout.

unstable-unicorn-expansions-05

Jenže tam, kde je rozšíření Dragons ještě relativně obvyklé, tam vás zcela zaskočí druhá krabička s názevm NSFW. To je zkratka z internetového slovníku, která znamená Not Safe For Work. Ale oproti prvotnímu dojmu se jí označují videa a příspěvky, které zahrnují nahotu a obecně témata od osmnácti let výš. Ostatně i na samotné krabičce vidíme jasné věkové doporučení 21+.

No a přesně tomu také odpovídají ilustrace na kartách, které jsou opravdu určené pro dospělé. A tak tu budete nabízet cukrátka jiným jednorožcům a lákat je do svojí stáje, adoptujete si jednorožce bez přítelkyně. Tématem jsou ale i drogy nebo párty se vším, co k tomu patří. Kartu Neigh tentokrát nahrazuje nová Neigh Bitch, ale efekt se opět nemění.

Ptáte se tedy, jaké jsou nové efekty těchto neslušných karet? Samozřejmě spolu znovu velmi dobře spolupracují a třeba karta Dirty Mind vám umožní najít jinou kartu z tohoto rozšíření a přidat si ji do ruky. Je tu ale třeba i karta Bezpečný sex, která přinutí všechny hráče vrátit jednorožčí dítě zpět do zásoby. Dočkáte se ale také ovlivňování počtu karet v ruce. Potěší pak třeba Nahatý narval, který k hráči naláká jednoho základního jednorožce od soupeře.

unstable-unicorn-expansions-09

Efekty jsou ale v podstatě stejné, jako v druhém rozšiřujícím boxu, jen těch útoků tady není tolik, kolik jich umožňují draci. Jenže NSFW krabička obsahuje ještě dvě další karty, které přidávají nové možnosti hry – pravidla pro pití nebo svlékání, které pro některé zájemce mohou být právě tím rozhodujícím prvkem.

Jinak je ale opět tou největší zbraní grafika. Kartám nechybí vtip a barvičky. Díky tomu celá hra vypadá opět skvěle. Rozšiřující krabičky jsou lepené, takže toho moc nevydrží, ale naštěstí nové karty se dokáží směstnat s těmi původními do jedné základní krabičky. Tady je třeba ocenit, že na takovou skutečnost autoři mysleli.

unstable-unicorn-expansions-07

Unstable Unicorns mohli díky svým roztomilým kresbám vypadat v základní verzi jako rodinná zábava. Dávejte si ale dobrý pozor, abyste si nepořídili v takovém případě NSFW rozšíření, které z ní dělá hru totálně nepřístupnou mládeži. Naštěstí dračí rozšíření je zase tím, co hru obohatí, i pokud se při hraní nechcete červenat. Unstable Unicorns opět potvrdily, že se jedná o super party zábavu.

Recenze: Unstable Unicorns – rozšíření téměř bez rohů NFSW a Dragons
Rozšíření Unstable Unicorns s názvy Dragons a NSFW nepřináší vlastně na první pohled nic nového. Všechny mechanismy zůstávají stejné, jako v původní krabičce. Přibyly tak jen některé dovednosti karet, které dávají hráčům více příležitostí k útočení. Navíc jedna z nových krabiček je určena pouze pro dospělé. Obě novinky při tom disponují výtečnými ilustracemi. Dragons a NSFW rozšiřují hru Unstable Unicorns vlastně jen naoko, protože nepřináší nic podstatně nového, ale nabídnou lepší variabilitu partie.
Klady:

+ skvělé ilustrace
+ útočnější
+ rozšíření pro dospělé
+ další varianty 21
+
+ všudypřítomný vtip
Zápory:

- žádné změny
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Krosmaster Quest – návrat do arény