Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Vánoční poradna – Děti školou povinné

Minule jsme se společně podívali, co doporučit Ježíškovi pro předškolní děti. Pokud jsou již vaše děti zpracovávány školským systémem můžete se pustit do her náročnějších. Přeci jen čtení a základy počtů jsou pro některé hry nutné.

Zakázaný Ostrov/Zakázaná poušť

zakazana-poust-24

Dvojice podobných kooperativních her. V obou je cílem posbírat 4 růnzné předměty a uniknout smrti buď utopením nebo naopak žízní. Musíte opravdu dobře spolupracovat při pátrání po potřebných kartách a udržování nutných průchodů na variabilních plánech. Ostrov se potápí, poušť zasypává pískem. Každý z hráčů má unikátní schopnost a tu musí využít pro dobro všech. Ostrov je o chloupek jednodušší, jak pravidlově, tak náročností. Proto bych se nebál jej hrát i s mladšími dětmi.

http://www.deskovehry.com/recenze-zakazana-poust-vydava-sve-poklady/

Země/Fauna

zeme-19

Země a Fauna jsou vědomostní hry. Ale protože jejich autorem je Friedmann Friesse, tak rozdně nejsou nudné. Například ve Fauně si vylosujete zvířátko a pak sázíte, kde by mohlo žít (prostě umisťujete kostky na mapu světa), snažíte se odhadnou jak je velké nebo kolik váží (opět pokládáním kostek na stupnici). Dává to možnost i taktizovat a následovat někoho, kdo vypadá dost sebevědomě při své odpovědi. Přeci proč by nemohla koala žít na Sibiři, že?

http://www.deskovehry.com/recenze-zeme-co-vsechno-o-ni-vite/

Ice Cool: Ledová škola

ice-cool-15

Tučňáci, kteří se chtějí “ulít” z vyučování, aby si mohli dát svačinku. Při tom všem je nahání školník, který jim bere žákovské knížky. Téma hry zní dosti šíleně, dokud se nepodíváte, jak je hra provedena. Z krabice, ze které vytáhnete několik další krabic (ano, matrjoška vás napadal správně) vytvoříte herní plán školy, po kterém cvrnkáte své tučňáky. Ty reprezentují vybalancované figurky, se kterými se dájí při troše umu nebo velkém kusu štěstí dělat parádní triky.

http://www.deskovehry.com/recenze-ice-cool-tucnaci-za-skolou/

Escape: Chrámová Kletba

escape-chramova-kletba-05

Když vám někdo řekne, že hra bude trvat 10 minut, můžete se nedůvěřivě ušklíbnout. A většinou naprosto oprávněně. Ovšem u Escape to neplatí. Tato hra je opravdu čistě na 10 minut (ačkoliv budete mít pocit, jako by jste hráli mnohem déle). V této hře se ocitnete uprostřed chrámu, ze kterého se snažíte společně uniknout za v časovém limitu. Musíte najít východ, posbírat dost krystalů a hlavně neuvíznout v nějakém místě. To vše probíhá pomocí házení kostkami, kdy se snažíte získat správnou kombinaci neustálým házením kostek. Nečekáte na ostatní, každý hází, jak jen mu to jeho ruce dovolí. Musíte si vzájemně pomáhat, abyste dosáhli cíle. Celá hra je vedena zvukovou stopou, případně přesýpacími hodinami, takže skončí opravdu po maximálně 10 minutách. Zda úspěchem je jen na vás.

http://www.deskovehry.com/recenze-escape-chramova-kletba-utecte-s-pokladem-vcas/

Spící Královny

spici-kralovny-01

Královny spí. Jestli chtějí být probuzeny je otázkou. Ale to jako správní hrdinové musíte udělat. V této karetní hře se totiž musíte prodrat “křovím” číslovaných karet, které vykládáte jako postupky před sebe a snažíte se nasbírat rytíře, krále a šašky, kteří vám pomohou přes veškeré nástrahy až ke královnám, které jejich králové mohou probudit. Kouzelné bláznivé ilustrace a jména hrdinek už jen celkový dobrý dojem ze hry dokreslují.

http://www.deskovehry.com/recenze-spici-kralovny-vam-spat-nedaji/

Cirkus na Kolečkách

cirkus-na-koleckach-01

Zvířátka jedou na výlet! A vy je musíte naskládat do vagónů. To není tak jednoduché, řazení vagonů se totiž řídí požadavky zvířátek. Ta jsou ukecaná a chtějí se bavit buď jen se svým druhem nebo chtějí mít vedle stejný počet sousedů. Tím více zvířátek se vám podaří umístit, tím lepší bude váš cirkus i výsledek ve hře.

http://www.deskovehry.com/recenze-cirkus-na-koleckach-zviratka-na-cestach/

Zajíc a Želva

zajic-a-zelva-16

Lafonteinovu bajku Zajíc a želva možná znáte, co ale asi nevíte, že opomněl i další zvířátka, které se slavného závodu účastnila. Naštěstí je tu desková hra, která vám odhalí skutečnou pravdu. V ní závodí na náhodně postavené dráze ještě ovce, vlk a lišák. Vy si na některé z nich tajně vsadíte. Hraním karet, společně se soupeři posouváte celý peloton k cíli. Každé zvíře se hýbe trochu jinak. Vlk občas zastraší všechny, ovce běží nejrychleji, ale musí cestou pít… Podle pořadí zvířat v cíli se pak určí celkový vítěz hry, kdo nejlépe na začátku vsadil.

http://www.deskovehry.com/recenze-zajic-a-zelva-odveta-za-odvetou/

Vzhůru do podzemí, Vzhůru zpátky do podzemí

vzhuru-do-podzemi-07

Kdo se bojí, nesmí do podzemí. V této hře se ucházíte o možnost projít s hrdinou podzemím plným nestvůr. Na začátku hry máte hrdinou s plným vybavením a prázdné podzemí. Postupně přidáváte do podzemí nestvůry nebo ubíráte z hrdinova vybavení. Až nakonec zůstane poslední odvážlivec (nebo nešťastník), který se musí do podzemí s hrdinou vydat. Hra je vylože ně o tom, jak pokoušíte své štěstí a zda správně odhadnete, co pro vás nachystali vaši soupeři. V češtině vyšly už oba díly, takže si můžete vybrat, která sada hrdinů je vám bližší.

http://www.deskovehry.com/recenze-vzhuru-do-podzemi-kdo-nejde-s-nami-ten-je-srab/

Karak

2017-09-11-19-30-04-800-600-0-73734_3

Dnešní +1 je Karak. Jako navíc jej uvádím hlavně proto, že v době psaní článku se teprve dostává do obchodů a neměl jsem možnost jej vyzkoušet. Jde o původní českou hru, ve které se ujmete role jednoho z hrdinů, kteří prochází podzemí a kydlí potvory. Postupně klasicky vylepšujete svou postavu a můžete tak pobít i silnější nestvůry. Graficky vypadá hra velmi pěkně. Podzemí se staví postupně a potvory se objevují nahodně, což určitě prospěje znovu hratelnosti.

 

Prozkoumávejte dál
Deskovky na Vánoce? Část 2: Kooperativní hry