Chcete číst recenze dřív než ostatní? Chcete exkluzivní obsah? Sledujte nás na Hero Hero!

Poradna: Nejlepší stolní hry pro školáky pro podzim 2019

Začal nový školní rok. A pokud chcete s malými školáky trénovat jejich dovednosti i doma, pak by se vám mohla hodit některé z následujících her, které nám rukama prošly v roce 2019:

Louka jako vyšitá – distrubice Dino – trénuje šikovnost prstů – recenze

louka-jako-vysita-18

Louka jak vyšitá je vynikající rodinná hra, která baví děti i rodiče bez rozdílu věku. Provlékání tkaniček není na čas, ale jde o krásný mechanismus velmi úzce propojený s chytrým bodováním. Ve společnosti spousty zvířátek je to zábava na spoustu pokračování. Louka jak vyšitá je ukázkovou rodinnou zábavou, která je navíc dílem českého autora!

Vybrat nejlepší cenu můžete zde:

 

Zombie Kids: Evoluce – distrubice ADC Blackfire – trénuje spolupráci – recenzezombie-kids-01

Zombie Kids: Evoluce je opravdu nenáročnou hrou směřovanou na děti. A to se přesně daří, protože přináší do této kategorie věc dosud nepoznanou – obálky s ukrytým obsahem. Ty se otevírají pouze ve chvíli, kdy hráči dosáhnou určitého počtu bodů. Naštěstí partie jsou rychlé, takže vše ubíhá a neustále se něco děje. Hra samotná není úplně nejjednodušší, zažijete výhry i prohry. Ale děti si ji užijí na maximum. Zombie Kids: Evoluce je super dětskou hrou!

Vybrat nejlepší cenu můžete zde:

 

Memofant – distrubice Piatnik – neobyčejná hra s pamětí – recenze memofant-01

Memofant je hra zajímavá ne tou manipulací s obrázky, to už tu bylo, ale především počtem životů. Hráči se tak mohou ze svojí chyby poučit a jeden zbytečný omyl je nevyřadí z boje o vítězství. Hra sice nemá žádné výrazné grafické zpracování, ale vládnou jí barvičky, které jsou současně i součástí zadání. Díky tomu hra děti baví a současně je i učí něco užitečného. Memofant tak je solidní dětskou a rodinnou hrou.

Přečtěte si naši recenzi

Monster Park – distrubice Granna – hra naučí děti pracovat s financemi – recenze monster-park-21

Monster Park je výborná hra, která je skvěle srovnatelná s naším oblíbeným Domem snů. Nakupování za měnící se ceny ani rovnání karet do vzestupné linie není nic světoborného či originálního. Naštěstí partie zůstává kvalitní a zábavná, což je nakonec to, o co jde. Monster Park je příjemným překvapením, které se objevilo znenadání a nabízí vynikající rodinnou zábavu.

Přečtěte si naši recenzi

 

Operation Escape: Junior – distrubice TM Toys – hra naučí děti pracovat pod stresem, navíc se u ní musí pohybovat – recenze operation-escape-room-junior-17

Operation: Escape Room nás očima dětí opravdu překvapil, ale chápeme jejich nadšení. Pocit z manipulace s reálnými předměty, získávání klíčů a propojenost všech tří úkolů jim přináší pocit hrdinů.

Přečtěte si naši recenzi
 

 

Desítka – distribuce MindOK – učí znalosti – recenze desitka-01

Desítka je vědomostní hra, která musí udělat radost každému, kdo občas rád otestuje svoje znalosti. Nabízí totiž originální pojetí odpovídání, kde otázka nemá jednu, ale hned deset správných odpovědí. A protože je všechno chytře propojené, hráči se neustále účastní partie a ta netrvá příliš dlouho, je Desítka zaručenou zábavou.

Přečtěte si naši recenzi
 

A na závěr ještě jedna, u které se děti naučí hlavně číst:

Plyšová hlídka – distrubice MindOK – cvičí čtení (spousta textu) – recenze plysova-hlidka-01

Plyšová hlídka vlastně jako dobrodružná hra nemá žádné nedostatky, pouze věci, které mohou někomu vadit. Tahle novinka je totiž jedním velkým příběhem, který je plný čtení a zažívání, ale současně nenabízí možná až tolik hraní, kolik byste čekali. Celkově je tahle hra ale opravdovým zážitkem nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Hrát Plyšovou hlídku je totiž radost!

Vybrat nejlepší cenu můžete zde:

 

Příště se spolu podíváme na zajímavé hry pro školáky, které jsou staršího data.

Prozkoumávejte dál
Jaké deskové hry na Vánoce pro děti od 3 do 5 let v roce 2021