Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Starcadia Quest ARRRmada – piráti ve vesmíru

starcadia-quest-arrrmada-12

Zahrajeme si malý kvíz. Víte, kdo chodí o berlích, na rameni má papouška a před každou větou udělá Arrr? Najít správnou odpověď asi nebude pro nikoho složité. Tentokrát ale piráti vyrazili do vesmíru.

Citoslovce, které patří ke každému pirátovi, tvoří také část názvu prvního rozšíření, které jsme měli možnost vyzkoušet pro hru Starcadia Quest. I tato novinka byla součástí Kickstarter kampaně a za jejím designem stojí čtveřice Fred Perret, Eric M. Lang, Guilherme Goulart a Thiago Aranha, ale k nim přibylo ještě jméno Leo Almeida. Novinka opět vychází pod vlajkou firmy CMON. A o její cesty po Evropě se stará společnost Esdevium Games.

Podle obrázku na víku to vypadá, že vesmírné lodi velí samotný Davey Jones. Krabice má stejnou plochu, ale je o kousek nižší než box se základní hrou. Ona je také o pořádný kus lehčí, protože uvnitř na hráče nečeká tolik materiálu.

starcadia-quest-arrrmada-01

Starcadia Quest je dobrodružnou hrou, ve které se týmy dvou hrdinů prohání po vesmírných stanicích a snaží se plnit úkoly a sbírat body za poražené protivníky. Ty se rekrutují nejen z řad monster, která čekají na svou šanci bez hnutí, ale také z ostatních rodů, za které hrají další účastníci. Na mapě je řada prvků zájmu a vylepšení, ale většinou je to hlavně o boji. Svoji důležitost mají ale také společné odhalené úkoly. Srdíčka hrdinům ubývají, a to především v důsledku fáze událostí, která nastane na konci každého kola. Aktivují se konkrétní monstra, která zaútočí a ještě navíc se aktivuje efekt karty. Ten, kdo po odehrání předepsaného počtu úkolů má na kontě nejvíce bodů, se stává vítězem.

Novinka nabízí několik figurek a spoustu karet, ale také jeden papírový plán pirátské lodi. A ten je samozřejmě ústředním tématem celé hry a příběh, který se vine napříč šesti celkovými scénáři. Hráči z nich ale v jednom průchodu kampaní uvidí pouze tři.

starcadia-quest-arrrmada-05

Hra vypráví o snaze využít boje s komandérem Thornem ze základního boxu k pirátskému rabování. Ale to samozřejmě nemůže padouchům jen tak projít. Deska pirátské lodi nahradí v partii kartu monster, která zdánlivě slouží zase jen jako nabídka a pořadač nepřátel. Jenže zde má svoje místo i Mokrý Willy (Wet Willy) a především balíček karet pirátských nájezdů.

Ten nabízí sadu nových událostí, které mohou hráče překvapit. Zavelí do útoku nepřátel vždy na konci kola. K jejich odhalení dojde vždy, když některý z účastníků úspěšně dokončí některý ze společných odhalených úkolů. Hráči v důsledku těchto karet mohou také ztratit některé destičky vylepšení.

starcadia-quest-arrrmada-10

V krabici nechybí ani nové figurky. Jsou tu nejen příšery, ale také dva čerství rekruti – hrdinové. Jeden se jmenuje Barb a druhý Marsh Mellow. Každý má svoji vlastní speciální schopnost, ale nakonec při výběru u této hry jde o vzhled.

Prvotním cílem boxu Starcadia Quest: ARRRmada je tak variabilita. A o té není pochyb. Nejen samotná kampaň, ale i jiné figurky (krásné, jak jinak), vylepšení a ještě drobné úpravy v pravidlech. To všechno znamená, že menší rozšíření je určitě povedené a přináší víc všeho, co byste chtěli. Starcadia Quest: ARRRmada se tedy s ním stává zase trošku lepší hrou.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorLeo Almeida, Thiago Aranha, Guilherme Goulart, Eric M. Lang, Fred Perret
IlustraceJose David Lanza Cebrian
VydavatelCMON Global Limited, Spaghetti Western Games
Rok vydání2020
Počet hráčů2 - 4
Herní doba60
Minimální věk14 and up
KategorieExpansion for Base-game, Adventure, Fighting, Miniatures, Pirates, Space Exploration
MechanismyDice Rolling, Grid Movement, Modular Board, Variable Phase Order, Variable Player Powers
RozšířeníStarcadia Quest
RodinaCrowdfunding: Kickstarter, Game: Arcadia Quest, Theme: Anime / Manga, Theme: Chibis

Více o hře.

Recenze: Starcadia Quest ARRRmada – piráti ve vesmíru
Starcadia Quest: ARRRmada toho nepřináší moc jiného, než na co jsme si zvykli v základní krabici. Další dobrodružství, další soupeření a noví protivníci. Tentokrát pochází z řad pirátů a jejich spojenců, kteří prověří schopnosti hrdinů na prostoru celé kampaně. K tomu náleží i drobná vylepšení, ale hlavně nové figurky, které lákají všechny zájemce. Starcadia Quest: ARRRmada je kvalitním rozšířením, které nenabízí nic jiného, než nové komponenty a tedy variabilitu hraní.
Klady:

+ nové figurky
+ nová kampaň
+ nová vylepšení
+ variabilita
Zápory:

- příběh stále nic moc
3.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: Small World – malý velký svět