Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Jaké deskové hry na Vánoce pro děti od 6 let v roce 2021

V roce 2021 se objevila na trhu spousta her pro děti i dospělé. Jaké hry bychom Vám doporučili pro začínající školáky?

Včely (Pleva) – recenze, pro 2-6 hráče, od 6 let, KOUPIT

Včely: Medové království nás zve do prostředí sběru nektaru a výroby medu. To jsou také dvě hlavní fáze, ve kterých budou hráči sbírat kameny nektaru, za který si pak mohou nakoupit med. Správnou kombinací těchto dvou akcí se snaží být úspěšnější než soupeři. Chytrým a nejzajímavějším prvkem je ten, že každý zvolená karta nektaru přinese něco i ostatním účastníkům partie. Nejcennější je pak herní doba a také krásná grafika na kartách. Včely: Medové království jsou právě díky těmto vlastnostem skvělou sázkou pro rodiny.

Imagenius (Piatnik) – recenze, pro 2-4 hráčů, od 6 let, KOUPIT

Imagenius je hrou, která je navržena přesně pro rodiny s dětmi a jako takové se jí daří zaujmout na první pohled a tuto pozornost udržet. Kreslení je pro děti lákavá činnost, a pokud se s ním ještě dá čarovat, je to úplně dokonalé. Pokud pak vidíte nadšení dětí z odhaleného tajemného symbolu, je těžké jejich radost nesdílet. Imagenius je hrou, která rozdává malovací radost a svým zpracováním i lehkostí nabízí čarování pro každého.

Ponožkožrouti (ADC Blackfire) – recenze, pro 2-4 hráčů, od 6 let, KOUPIT

Ponožkožrouti vám teď nesežerou jen ponožky. K tomu spolykají i spoustu vašeho času, protože děti tuhle hru budou chtít hrát zase a znovu. Alespoň do té doby, než otevřete všechny tajné přihrádky na dně. Ale i poté zůstane honba za páry ponožek oblíbenou rodinnou kratochvílí, protože je chytrá, jednoduchá a rychlá. Ponožkožrouti jsou ideální dětskou hrou, u které neodmítnou svoji roli ani dospělí.

Jeníček a Mařenka (Granna / Pygmalino) – recenze, pro 2-4 hráče, od 6 let, KOUPIT

Jeníček a Mařenka je tematicky skvěle zpracovanou honičkou kolem domu. Tady potěší i zpracování, protože hráči před sebou mají kartonový model opravdové perníkové chaloupky. Děti prchají před ježibabou, která je jim v patách, ale musí být opatrní a dobře spolupracovat. Jeníček a Mařenka trénuje počty a plánování a je další výbornou hrou ve sbírce kooperativní zábavy pro nejmenší.

Tipy na starší hry:

HraPočet hráčůVěkRecenzeKoupit
Louka jako vyšitá (Dino)2-46+naše recenzeKOUPIT
Jízdenky prosím! Junior (ADC Blackfire)2-46+naše recenzeKOUPIT

Všechny díly poradny:

1. díl – Hry pro děti od 3 do 5 let

2. díl – Hry pro děti ve věku 5 let

3. díl – Hry pro děti od 6 let

4. díl – Hry pro děti od 7 let

5. díl – Hry pro děti od 8 let

6. díl – Rodinné hry

7. díl – Strategické hry

8. díl – Hry pro dva

9. díl – Party hry

Prozkoumávejte dál
Vánoční poradna – Předškolní děti