Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Jaké strategické deskové hry na Vánoce 2021

V roce 2021 se objevila na trhu spousta her pro děti i dospělé. Jaké hry bychom Vám doporučili pro milovníky taktických bitev, kde nejde tolik o šikovnost nebo vědomosti, ale o schopnosti? Do těchto her se mohou zapojit jak odrostlejší děti (obvykle 10 let a výše) i rodiče?

Nidavellir (Tlama Games) – recenze, pro 2-5 hráčů, od 10 let, KOUPIT

Máte rádi trpaslíky? Pak určitě nepohrdnete možností sestavit jejich armádu ve hře Nidavellir, která dá hráčům do ruky pouze několik mincí, se kterými musí oběhnout krčmy, přeplatit nepřátelské generály a poskládat co nejsilnější armádu. Podle pěti povolání si je pak skládají, snaží se sbírat nejen sady, ale také co nejlepší počty jednotlivých druhů bojovníků. Právě tak se lze dostat k té nejsilnější armádě. Hráče navíc nečekají žádná složitá pravidla a k tomu i příjemně dynamické partie. Nidavellir je vynikající karetní hrou.

Na louce (ADC Blackfire) – recenze, pro 1-4 hráčů, od 10 let, KOUPIT

Na louce ukazuje, že i jednoduchý mechanismus, pokud jej spojíte s tématem, nenáročnými pravidly a krásným zpracováním, může znamenat herní hit. Ten útočí hlavně na rodiny, které navíc opravdu slyší na jeho roztomilé zpracování. Málo zkušení hráči budou nadšení také přístupností, a i jejich případní mírně pokročilí spoluhráči si v partii najdou solidní výzvy. Jen ti náročnější hráči mohou objevit stále se opakující tahy bez nějakého vývoje v rámci partie. Na louce ale umí okouzlit a díky tomu se na trhu vyšvihne vysoko v popularitě.

Zbloudilí (REXhry) – recenze, pro 2-4 hráče, od 8 let, KOUPIT

Zbloudilí je jedna z těch malých her, které s sebou táhnou pořádný pytel zábavy. Od této novinky se budete těžko odtrhávat, ať už za to může nádherná kreslená grafika, jednoduchost nebo fakt, že hráči spolu s tetrisovými dílky bojují na jedné mapě. Nakonec ale po každé partii zůstane super pocit, že jste se skvěle bavili. No a co můžete chtít víc? Zbloudilí jsou jedním z jasných hitů letošních Vánoc.

Kaskádie (MindOK) – recenze, pro 1-4 hráčů, od 10 let, KOUPIT

Kaskádie je parádní malou hrou, která vypráví boj zvířátek a jejich hledání míst k přežití. Hráči si v každém kole vyberou dvojici dílek terénu a žeton zvířete, který musí umístit podle pravidel. Při tom ale tato kombinace není jen tak do větru, protože při tvorbě vzorů musí nejen tvořit barevné plochy z biotopů, ale také kombinovat zvířata do předepsaných sousedství. Karty pro tyto podmínky jsou ale pokaždé jiné. Jedinou malou vadou na kráse tak může být jen závěrečné bodování, které zahrnuje spoustu počítání. Ale jinak je Kaskádie precizním školením z přežití toho nejsilnějšího. Parádně zaškolí začátečníky a když se z nich stanou pokročilí, bude je i nadále bavit.

Strážcové lesa (MindOK) – recenze, pro 2-4 hráčů, od 8 let, KOUPIT

Strážcové lesa nás zvou mezi stromy a umí udělat skvělý dojem. Se zvířátky v zádech se budou hráči snažit zahnat nebezpečí v podobě duchů Onibi, ale vyhrát může i přes záchranu lesa pouze jeden z nich. Hráči k tomu mají vícero prostředků a celá hra je s tématem překvapivě pěkně propojená, což jí propůjčuje společně s krásným zpracováním výtečnou atmosféru. Strážcové lesa dorazily do souboje o místo pod stromečkem trochu opožděně, ale určitě si ho zaslouží.

Mariposas (Albi) – recenze, pro 2-5 hráčů, od 10 let, KOUPIT

Mariposas je hra, ve které se po mapě Ameriky vydají motýlí křídla a to vše pod vaší kontrolou. Je třeba pokrýt co nejvíce prostoru, navštívit města, přivést na svět další generace a zase se vrátit zpět domů. Po celou dobu se hráči snaží sbírat body, ale také plnit úkoly. Pohyb motýly je chytrý a nechává všem dostatek volnosti. Hra není přehnaně dlouhá, ale vyniká svým zpracováním. Mariposas jsou tou správnou létavou hrou, pokud chcete něco jednoduchého na hraní.

Všechny díly poradny:

1. díl – Hry pro děti od 3 do 5 let

2. díl – Hry pro děti ve věku 5 let

3. díl – Hry pro děti od 6 let

4. díl – Hry pro děti od 7 let

5. díl – Hry pro děti od 8 let

6. díl – Rodinné hry

7. díl – Strategické hry

8. díl – Hry pro dva

9. díl – Party hry

 

Prozkoumávejte dál
Zapomenuté hry pro dospělé, díl II.