Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Jaké party hry na Vánoce 2021

V roce 2021 se objevila na trhu spousta her pro děti i dospělé. Ale co party hry? Bavit se chceme pořád a když se sejde dobrá parta, není nad skvělou hru, u které se můžete společně zasmát i zasoupeřit!

Hlavně klid (Albi) – recenze, pro 3-7 hráčů, od 12 let

Hlavně klid! je hra, která se nám opravdu líbí a baví nás svým bláznivým důrazem na vnímání času a odpovídání pod tlakem. Daří se jí to dosáhnout velmi chytře tím, že všichni neustále plní dva úkoly současně a jejich volba je pouze o hráčových preferencích. Partie jsou zajímavé i mimo váš tah, ačkoliv na svůj tah můžete čekat docela dlouho. Kromě tohoto většího nedostatku pak je Hlavně klid! vynikající zábava.

Paranormální detektivové (ADC Blackfire) – recenze, pro 2-6 hráčů, od 12 let, KOUPIT

Paranormální detektivové jsou hrou, která musí bavit všechny fanoušky okořeněné špetkou party zábavy a humoru. Po celou dobu si budete připadat, jako byste se u stolu měli držet za ruce. Tak dobrou atmosféru celé hádání má, jak nasloucháte a sledujete různé nápovědy, které mají opravdu chytré podoby. Někdy jsou zcela bezcenné, jindy úžasně trefné. Hráči ale musí být vždy šikovní, aby uspěli a uhodli. Teprve tak si vyslouží odznak Paranormální detektivové.

Život na dlani (Tlama Games) – recenze, pro 2-8 hráčů, od 10 let, KOUPIT

Život na dlani je hra, ve které se vzpomínky opravdu odehrávají pouze na dlani jednoho z účastníků, který má ale navíc zavřené oči. Musí tedy pouze podle hmatu rozpoznat děj, který se před ním odehrává, a pak si jej ještě spojit s jednou a pouze jednou z osmi karet, které před ním budou ležet. Díky výtečně zvoleným předmětům opravdu úspěch závisí pouze na hráčích a není vůbec o náhodě. Život na dlani je skvělá zábava a neotřelý zážitek.

Pictionary Air (Mattel) – recenze, pro 3-12 hráčů, od 10 let

Pictionary Air je elegantním způsobem, jak přenést klasickou hru šarád do skutečnosti, ale při tom ji ponechat stále v zóně představ. Hráči s pomocí svítící tužky budou kreslit před aplikací a snažit se tak napovědět ostatním heslo, které se dočetli na kartě. Takové kreslení není jednoduché, protože samotný hráč nevidí, co vytváří. Právě proto hra přináší zajímavé situace, ale při tom není nijak zbytečně pomalá. Jen soupeřící tým (pokud není k dispozici velká obrazovka) nemůže průběh kreslení sledovat. Pictionary Air je originální nápad, jak obohatit hledání slov o něco opravdu nového.

Fiesta de los Muertos (Pygmalino) – recenze, pro 4-8 hráčů, od 12 let, KOUPIT

Fiesta de los Muertos je hra plná změn. To, co hráči dostanou na začátku jako zadání, se výrazně odlišuje od slov, se kterými budou pracovat při tipování na konci partie. Každý totiž pracuje pouze s tou informací, kterou dostane od souseda a skvěle dodává důkaz o změně předávaných informací. Především ale baví, a to v obou fázích, přičemž herní doba zůstává velmi příznivá. Jedná se o ukázkový případ, jak může nenápadná party hra být skvělá a originální. Tipování slov není nic jednoduchého a aby hráči uspěli, musí slova volit hodně dobře. Fiesta de los Muertos díky tomu může být hitem vaší Silvestrovské noci, pokud jí dáte šanci.

Krycí jména Disney (MindOK) – recenze, pro 2-8 hráčů, od 10 let, KOUPIT

Krycí jména Disney jsou agenti, kteří na sebe oblékli prověřený kabát. Dali ho do čistírny a dostali mnohem barevnější karty plné pohádkových postaviček. Nezbývá tedy zdůraznit, že box je zaměřený na všechny milovníky této společnost, případně pohádek firmy Pixar. Obrovský počet slov zaručuje, že bude výběr z postav velký. Krycí jména Disney jsou parádní volbou pro děti i proto, že hra nabízí i jednodušší verzi. Navíc jde hrát hodně dobře i s pomocí rodičů.

Mazaný lišák (Albi) – recenze, pro 3-6 hráčů, od 12 let, KOUPIT

Každá výhra ve hře Mazaný lišák je týmový úspěch, při kterém máte pocit, že jste něčeho dosáhli, ale při tom netrvá partie zbytečně dlouho. Hráči mají uhodnout jedno slovo, ale musí se k tomu dobrat přes hromadu mezikroků od obecného tématu až ke konkrétnímu významu. Tipy jsou společným dílem, jehož úkolem je zúžit postupně počet možností. Jenže ne vše je na první pohled patrné, protože hráč držící tajemství nesmí odpovídat přímo. Proto je partie plná přemýšlení, dohadování a dedukce. Dobrá volba slov je základ. Ale nakonec je to všechno o zábavě, která z hádání v Mazaném lišákovi čiší na všechny strany.

Všechny díly poradny:

1. díl – Hry pro děti od 3 do 5 let

2. díl – Hry pro děti ve věku 5 let

3. díl – Hry pro děti od 6 let

4. díl – Hry pro děti od 7 let

5. díl – Hry pro děti od 8 let

6. díl – Rodinné hry

7. díl – Strategické hry

8. díl – Hry pro dva

9. díl – Party hry

 

Prozkoumávejte dál
Zapomenuté hry pro dospělé, díl II.